مجله تفرج گشت تفرج گشت

ارزانترین مقاصد خارجی برای گردشگران ایرانی در نوروز ۱۴۰۳

کشور: - شهر:
ارزانترین مقاصد خارجی برای گردشگران ایرانی در نوروز ۱۴۰۳

ترکیه : مقصدی ایده‌آل برای سفر ارزان در نوروز

ارزانترین مقاصد خارجی برای گردشگران ایرانی در نوروز ۱۴۰۳ به شما کمک می‌کنند تا یک تجربه متفاوت را رقم بزنید. ترکیه یکی از بهترین مقاصد برای سفرهای ارزان در نوروز است.

ترکیه به دلیل نزدیکی به ایران، هزینه‌های پرواز و اقامت پایینی دارد. هتل‌ها و خدمات گردشگری در ترکیه نسبت به کشورهای اروپایی، خاورمیانه و حتی دبی، بسیار ارزان‌تر هستند. می‌توانید با بودجه‌ای مناسب، اقامت در هتل‌های ۴ و ۵ ستاره استانبول و شهرهای ساحلی مدیترانه مثل آنتالیا و بدروم داشته باشید.

علاوه بر این، ترکیه جاذبه‌های فراوان گردشگری دارد. شهرهایی مثل استانبول و قونیه با بناهای تاریخی و موزه‌ها و کاخ‌های زیبا و شگفت‌انگیز، شهرهای ساحلی مدیترانه با سواحل زیبای شنی و دریای آبی‌رنگ و شهرهای داخلی مثل قونیه و کاپادوکیه با مناظر طبیعی بکر، همه و همه می‌توانند مقصدهای فوق‌العاده‌ای برای یک سفر نوروزی ارزان و به‌یادماندنی باشند.

پس اگر می‌خواهید نوروزی پرنشاط و ارزان را تجربه کنید، ترکیه را از دست ندهید. شما می‌توانید با بودجه‌ای متعارف، بهترین خدمات گردشگری و زیباترین مناظر را در این مورد از ارزانترین مقاصد خارجی برای گردشگران ایرانی در نوروز ۱۴۰۳ تجربه کنید.

ارزانترین مقاصد خارجی برای گردشگران ایرانی در نوروز ۱۴۰۳

گرجستان: تلفیقی از طبیعت و تاریخ با بودجه‌ای مقرون‌به‌صرفه برای سفر در نوروز

گرجستان کشوری است که می‌تواند انتخاب عالی در بین از ارزانترین مقاصد خارجی برای گردشگران ایرانی در نوروز ۱۴۰۳ باشد. گرجستان با داشتن طبیعت بکر و زیبا، کوه‌های بلند قفقاز، جنگل‌های انبوه، رودخانه‌ها و آبشارهای زیبا، مناظر طبیعی بسیار جذابی برای گردشگری و طبیعت‌گردی دارد.

علاوه بر این، شهرهایی مثل تفلیس، باتومی، کوتائیسی و متسختا با بناها و کلیساهای تاریخی و معماری فوق‌العاده‌ای که به ثبت میراث جهانی یونسکو رسیده‌اند، مقصدهایی عالی برای گردشگری تاریخی و فرهنگی هستند.

از سوی دیگر هزینه‌های سفر و اقامت در گرجستان بسیار پایین و مقرون‌به‌صرفه است. پرواز به گرجستان نسبتا ارزان است و هتل‌ها، رستوران‌ها و خدمات گردشگری در این کشور قیمت‌های بسیار مناسبی دارند. حتی می‌توانید در برخی از بهترین هتل‌های تفلیس با کمتر از ۱۰۰ دلار در شب اقامت داشته باشید.

بنابراین با توجه به طبیعت بکر، جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی و هزینه‌های پایین سفر و اقامت، گرجستان به عنوان یکی از ارزانترین مقاصد خارجی برای گردشگران ایرانی در نوروز ۱۴۰۳ شناخته می‌شود.

ارزانترین مقاصد خارجی برای گردشگران ایرانی در نوروز ۱۴۰۳

ارمنستان: سفری اقتصادی به دل تاریخ و طبیعت در نوروز ۱۴۰۳

ارمنستان با داشتن مناظر طبیعی بکر، آب و هوای مطبوع، جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی جذاب و هزینه‌های پایین سفر و اقامت، انتخاب مناسبی برای سفری اقتصادی و به‌یادماندنی در نوروز است.

ارمنستان کشوری کوهستانی با طبیعتی بسیار زیبا و بکر است. کوه‌های بلند، دره‌های سرسبز، دریاچه سوان با آبی بسیار زلال و مناظر طبیعی اطراف آن، جنگل‌های انبوه و پوشیده از برف و مناطق اسکی فوق‌العاده‌ای دارد که می‌تواند بهشتی برای علاقه‌مندان به طبیعت‌گردی و ورزش‌های زمستانی باشد. از همین رو در لیست ارزانترین مقاصد خارجی برای گردشگران ایرانی در نوروز ۱۴۰۳ قرار می‌گیرد.

از سوی دیگر، شهرهایی مانند ایروان، گیومری و وانادزور صاحب بناها و معماری‌های زیبای تاریخی هستند که بخشی از فرهنگ و تمدن کهن ارمنی را نشان می‌دهند. همچنین موزه‌ها و نمایشگاه‌های فراوانی برای آشنایی با تاریخ و هنر ارمنستان وجود دارد.

از طرف دیگر هزینه سفر و اقامت در ارمنستان نسبتاً پایین است و می‌توانید سفری اقتصادی به این کشور داشته باشید. پس ارمنستان می‌تواند انتخاب مناسبی در بین ارزانترین مقاصد خارجی برای گردشگران ایرانی در نوروز ۱۴۰۳ باشد.

جمهوری آذربایجان: مقصدی ارزان و متفاوت برای عید نوروز

جمهوری آذربایجان با داشتن جاذبه‌های طبیعی و تاریخی زیاد و هزینه‌های پایین سفر و اقامت، جزوی از از ارزانترین مقاصد خارجی برای گردشگران ایرانی در نوروز ۱۴۰۳ خواهد بود. آذربایجان با داشتن مناطق طبیعی زیبا و دست‌نخورده‌ای همچون دریاچه نمک گویگول، آتشفشان‌های خاموش، روستاهای کوهستانی قدیمی و طبیعت بکر قفقاز می‌تواند بهشتی برای علاقه‌مندان به طبیعت‌گردی باشد.

از سوی دیگر شهر باکو با معماری زیبا و ترکیبی از سبک اروپایی و شرقی، کاخ‌ها و بناهای تاریخی و موزه‌های متنوع، گزینه‌ای عالی برای گردشگری شهری و تاریخی است.

همچنین هزینه‌های سفر و اقامت در آذربایجان به مراتب پایین‌تر از بسیاری از کشورهای اروپایی و حتی ترکیه و دبی است. از این رو می‌توانید سفری ارزان با خدمات و امکانات رفاهی خوب در این کشور داشته باشید. در نتیجه با توجه به جاذبه‌های فراوان گردشگری و هزینه‌های مناسب، سفر به جمهوری آذربایجان به عنوان ارزانترین مقاصد خارجی برای گردشگران ایرانی در نوروز ۱۴۰۳ می‌تواند انتخابی متفاوت، جذاب و اقتصادی برای نوروز باشد.

ارزانترین مقاصد خارجی برای گردشگران ایرانی در نوروز ۱۴۰۳

تایلند: سرزمین لبخندها با بودجه‌ای دوست‌داشتنی

تایلند با داشتن مردمانی بسیار مهمان‌نواز و خونگرم، جاذبه‌های طبیعی و فرهنگی فراوان، غذاهای لذیذ و هزینه‌های پایین، می‌تواند انتخاب عالی برای سفری خاطره‌انگیز و اقتصادی در نوروز باشد. مردم تایلند با لبخند پذیرایی گرمی از مسافران و گردشگران خارجی هستند و این موضوع سفر به این کشور را دلپذیرتر می‌کند.

همچنین جزایری مانند پوکت و سواحل زیبا، معابد بودایی، طبیعت بکر و حیات وحش فراوان، شهرهای مدرن مانند بانکوک و غذاهای تایلندی لذیذ، همگی دست‌به‌دست هم داده‌اند تا تایلند به بهشت گردشگری تبدیل شود. از همین رو این مورد از ارزانترین مقاصد خارجی برای گردشگران ایرانی در نوروز ۱۴۰۳ را از دست ندهید.

از سوی دیگر هزینه سفر و اقامت در تایلند بسیار پایین و در دسترس است؛ به گونه‌ای که می‌توان با بودجه‌ای نسبتاً کم، بهترین و لوکس‌ترین امکانات را تجربه نمود. بنابراین تایلند می‌تواند سرزمین رویایی برای سفری ارزان و به‌یادماندنی در نوروز باشد.

ارزانترین مقاصد خارجی برای گردشگران ایرانی در نوروز ۱۴۰۳

سخن پایانی

کشورهای ترکیه، گرجستان، ارمنستان، جمهوری آذربایجان و تایلند جزو ارزانترین مقاصد خارجی برای گردشگران ایرانی در نوروز ۱۴۰۳ هستند. این کشورها علاوه بر داشتن جاذبه‌های فراوان گردشگری، از نظر هزینه‌های سفر و اقامت بسیار مقرون‌به‌صرفه بوده و می‌توانند مقصدی عالی برای سفری خاطره‌انگیز و اقتصادی در تعطیلات نوروزی باشند.

بر همین اساس شما می‌توانید از تورهای نوروزی تفرج گشت استفاده کرده و برای سفر به کشورهای گفته شده اقدام کنید. در صورتی که با کارشناسان ما تماس بگیرید، جزئیات بیشتری را در اختیار شما قرار خواهند داد.

سوالات متداول درباره ارزانترین مقاصد خارجی برای گردشگران ایرانی در نوروز ۱۴۰۳

چرا ترکیه یکی از بهترین مقاصد ارزان برای سفر نوروزی است؟

ترکیه به دلیل نزدیکی به ایران، هزینه پایین پرواز و اقامت دارد. همچنین امکانات رفاهی و گردشگری ترکیه از کیفیت بالایی برخوردار بوده و جاذبه‌های فراوانی برای گردشگران دارد. از این رو ترکیبی از ارزانی و کیفیت بالا را می‌توان تجربه کرد.

آیا می‌توان با بودجه محدود به کشورهای اروپایی سفر کرد؟

بله، کشورهایی مانند گرجستان، ارمنستان و جمهوری آذربایجان هزینه‌های پایینی دارند. حتی می‌توانید در برخی هتل‌های خوب تفلیس با کمتر از 100 دلار در شب اقامت داشته باشید.

آیا مسافرت به تایلند گران تمام می‌شود؟

خیر، تایلند یکی از ارزان‌ترین مقاصد گردشگری در جهان است. می‌توانید با بودجه بسیار کمتر از اروپا و حتی ترکیه، بهترین سرویس‌ها را دریافت کنید.

سوغاتی ارزان کدام کشور بهتر است؟

کشور ترکیه به دلیل نزدیکی و صنایع دستی فراوان می‌تواند منبع خوبی برای خرید سوغاتی نسبتا ارزان با کیفیت بالا باشد.

چه زمانی بهترین زمان برای سفر است؟

بهترین زمان، اوایل فروردین ماه است که هوا معتدل‌تر بوده و با تعطیلات نوروز مناسبت دارد. اوج جمعیت گردشگر هم در همین زمان است.

172 بازدید
نویسنده: admin_author1
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رزرو سریع و آسان با تماس
09018032743 - 02142109