مجله تفرج گشت تفرج گشت

دیدنی های استانبول در فصل بهار

کشور: ترکیه - شهر: استانبول
دیدنی های استانبول در فصل بهار

باغ‌های تولیپ گلخانه: گل سرسبد دیدنی های استانبول در فصل بهار

دیدنی های استانبول در فصل بهار باعث شده تا بسیاری از افراد به آن علاقه نشان دهند. باغ‌های تولیپ گلخانه در استانبول، یکی از زیباترین جاذبه‌های گردشگری این شهر به شمار می‌رود. این باغ‌ها در فصل بهار پذیرای گل‌های رنگارنگ و متنوعی هستند که تماشای آن‌ها خاطره‌ای به یادماندنی به ارمغان می‌آورد.

باغ‌های تولیپ در شمال غربی حومه شهر استانبول قرار دارند. در بهار که طبیعت بیدار می‌شود، این باغ‌ها پوشیده از انبوهی از تولیپ‌های آتشین رنگ و سایر گل‌های زیبا مانند شقایق، نرگس و الاله می‌شوند.

گلبوته‌های رنگارنگ زینت‌بخش مسیرهای پیاده و دوچرخه‌سواری در این باغ‌ها هستند و فضایی شاعرانه به محیط می‌بخشند. در کنار طبیعت بکر، تعدادی برکه و آب‌نما بر زیبایی بصری این باغ‌ها افزوده‌اند. باغ‌های تولیپ به عنوان مکانی برای تفریح و گردهمایی خانوادگی، شدیداً مورد توجه گردشگران و مردم محلی قرار دارد.

در فصل بهار، خانواده‌ها و دوستان روزهای آخر هفته را با قدم‌زدن و پیک‌نیک در میان گل‌های زیبا سپری می‌کنند. کافه‌ها و رستوران‌هایی در داخل باغ‌ها وجود دارد که می‌توان برای استراحت و صرف غذا و نوشیدنی به آن‌ها مراجعه کرد. از همین رو جزو دیدنی های استانبول در فصل بهار به حساب می‌آید.

قصر توپکاپی: شکوه بهاری در قلب تاریخ

قصر توپکاپی یکی از زیباترین بناهای تاریخی استانبول است که در بهار با طراوت و شکوه خاصی جلوه‌گر می‌شود. این کاخ تاریخی از دیدنی های استانبول در فصل بهار محسوب می‌شود که در تپه‌ای به همین نام در منطقه بی‌اوغلو واقع شده و یکی از دیدنی‌ترین جاذبه‌های گردشگری استانبول محسوب می‌شود.

باغ‌ها و فضای سبز احاطه‌کننده قصر توپکاپی، در بهار پوشیده از گل‌ها و درختان سرسبز می‌شوند. شکوفه‌های رز و یاس، سپیدارها، نسترن‌ها و انواع گیاهان زینتی زیبایی ویژه‌ای به محوطه می‌بخشند. چمن‌های پرپر و درختان کهنسال نیز با طراوت بهاری خود بر شکوه تاریخی این مکان می‌افزایند.

مسیرهای پیاده منتهی به قصر و حیاط‌های داخلی آن که پر از درختان میوه و زینتی است، در بهار مقصدی برای قدم زدن و تماشای طبیعت زیباست. آب‌نماهای متعدد و استخر بزرگ مرمرین نیز بر جلوه‌ی بصری این مکان افزوده‌اند. از آنجا که در بهار گردشگران زیادی قصر تاریخی توپکاپی را بازدید می‌کنند، توصیه می‌شود از هفته‌های پایانی فصل زمستان برای بازدید بروید تا بتوانید در آرامش بیشتری از دیدنی های استانبول در فصل بهار لذت ببرید.

دیدنی های استانبول در فصل بهار

کاوش در بازار بزرگ استانبول: رنگ‌ها و عطرهای بهاری

بهار  فصل شکوفایی و زایش دوباره طبیعت است. با فرا رسیدن بهار، بازار بزرگ  استانبول نیز مانند طبیعت اطرافش متحول می‌شود. رنگ‌ها و بوهای تازه‌ای بر سراسر  بازار حکمفرما می‌شود. غرفه‌ها و مغازه‌ها با گل‌ها و گیاهان تازه و شاداب  آراسته می‌شوند. بوهای خوش عطر گل‌ها بر فضای بازار سایه افکنده و مشام رهگذران را نوازش می‌دهد.  از همین رو بهتر است که از دیدنی های استانبول در فصل بهار بیشترین استفاده ممکن را ببرید.

رنگ‌های  شاد و زنده‌ای چون زرد، نارنجی، صورتی و سبز بر پارچه‌ها و لباس‌هایی که   در غرفه‌های پارچه فروشی به چشم می‌خورد، حاکم است. انواع میوه‌ها و  سبزی‌های تازه با رنگ‌ها و طعم‌های گوناگون سبدهای میوه فروشی‌ها را پر کرده‌اند. عسل طبیعی با عطر و طعم خاص بهاری در ظروف شیشه‌ای به چشم می‌خورد. حتی اسباب بازی‌های کودکان نیز با الهام از طبیعت بیدار شده و   شکوفای اطراف، به رنگ‌ها و شکل‌های جدید درآمده‌اند.

همه چیز در بازار و دیدنی های استانبول در فصل بهار نوید فصل تازه‌ای را می‌دهد. مردم با لباس‌های رنگارنگ و  شاداب به بازار می‌آیند تا از فضای تازه و پر انرژی آن لذت ببرند. کودکان شاد و سرزنده با اسباب بازی‌ها و بادبادک‌های رنگی به دنبال مادرانشان   در بازار قدم می‌زنند.

دیدنی های استانبول در فصل بهار

کروز بسفر: تجربه‌ای رویایی در آب‌های بهاری

سفر دریایی با کشتی کروز یک تجربه بی‌نظیر و رویایی است به ویژه اگر این سفر در فصل بهار و در آب‌های آرام تنگه بسفر واقع در استانبول باشد. از همین رو جزو دیدنی های استانبول در فصل بهار به حساب می‌آید. هوای ملایم و دلپذیر بهاری، دریای آرام و آبی متمایل به سبز، آسمانی صاف و بی‌ابر و مناظر دیدنی و بکر سواحل استانبول که در این فصل سرسبزتر از همیشه به نظر می‌رسند، لحظاتی پر از آرامش و طراوت را برای مسافران کشتی فراهم می‌کند.

صدای ملایم امواج و حرکت نرم کشتی، گویی مسافر را به دنیایی از آرامش و تفکر وا می‌برد. می‌توان ساعت‌ها روی عرشه ایستاد و به افق‌های دور چشم دوخت؛ یا کنار استخر شنا لم داد و با نسیم ملایم بهاری احساس تازگی کرد.

امکانات رفاهی متنوعی چون رستوران‌ها و کافه‌ها، استخر و سونا، زمین بازی برای کودکان، سالن‌های ورزش و تفریح، و البته منظره‌ی بی‌همتای غروب دریا در افق سواحل استانبول، مسافر را به یک سفر رویایی در فضایی از آرامش، طراوت و نشاط دعوت می‌کند.

شامگاه‌ها در رستوران‌ها و بارهای کشتی می‌توان ضمن گفتگو با سایر مسافران و استفاده از غذاها و نوشیدنی‌های متنوع و لذیذ، به تماشای اجراهای زنده موسیقی نشست و لحظات شاد و به‌یادماندنی‌ای را تجربه کرد. از همین رو این مورد از دیدنی های استانبول در فصل بهار را به هیچ عنوان از دست ندهید.

دیدنی های استانبول در فصل بهار

دریاچه بویوک‌چکمجه: آرامش بهاری در دامن طبیعت

دریاچه بویوک‌چکمجه واقع در استانبول، مکانی استثنایی برای لمس طبیعت بکر و دست‌نخورده و یافتن آرامش در کنار آب‌های آرام و دل‌انگیز است. از همین رو در لیست دیدنی های استانبول در فصل بهار قرار می‌گیرد.

این دریاچه وسیع و زیبا در فصل بهار میزبان پرندگان مهاجری است که از نقاط دوردست برای جفت‌گیری و تخم‌گذاری به این منطقه می‌آیند. در این فصل می‌توان صدای جیک‌جیک پرندگانی مانند مرغابی‌ها و قوها را شنید که نوایی آرام‌بخش در فضا پدید می‌آورد. درختان بلوط، کاج و صنوبر اطراف دریاچه نیز با شکفتن برگ‌ها و جوانه‌های تازه، منظره‌ای سرسبز و دیدنی پدید آورده‌اند.

مسیرهای پیاده‌روی اطراف دریاچه که از میان جنگل و دشت‌های سرسبز می‌گذرد، فرصت مناسبی است تا عطر طبیعت بهاری را استشمام کرد. کناره‌های دریاچه نیز با شن‌های نرم و طلایی‌رنگ و آبی متمایل به سبز دریاچه، مکان مناسبی برای استراحت و تفریح فراهم می‌آورد.

می‌توان ساعت‌ها با آرامش به تماشای منظره نشست یا قدم زد و هوای تازه و پاک را تنفس کرد. قایق‌سواری در دریاچه نیز از دیدنی های استانبول در فصل بهار است که باعث می‌شود مسافر احساس کند در میان طبیعت دست‌نخورده در حال شناور شدن است.

دیدنی های استانبول در فصل بهار

سخن پایانی

استانبول در فصل بهار مقصدی ایده‌آل برای گردشگران است که به همین علت شناخت دیدنی های استانبول در فصل بهار ضرورت می‌یابد. طبیعت زیبا و سرسبز اطراف این شهر، پوشش گل‌های رنگارنگ که مناطقی چون پارک گل‌ها و تپه‌های چمن را می‌پوشاند، باغ‌های سرسبز و پر از درختان میوه، دریاچه‌ها و رودخانه‌های زلال، و البته مناظر خیره‌کننده بسفر و تنگه بوسفر از جمله دیدنی‌هایی هستند که استانبول را در بهار به یک بهشت طبیعی تبدیل می‌کنند.

این شهر در بهار مقصدی فراموش‌نشدنی برای دوستداران طبیعت است. از همین رو شما می‌توانید از تورهای نوروزی آژانس مسافرتی تفرج‌گشت بهره ببرید پس با ما در تماس باشید.

سوالات متداول دیدنی های استانبول در فصل بهار

کدام مناطق و جاذبه‌های طبیعی استانبول در بهار بیشتر دیدنی هستند؟

پارک‌ها و باغ‌های استانبول در بهار سرسبزتر از همیشه شده و پوشیده از انواع گل‌ها و درختان میوه می‌شوند. همچنین سواحل زیبای تنگه بسفر و دریای مرمره در این فصل مناظر بسیار دیدنی‌ای دارند.

آب و هوای استانبول در بهار چگونه است؟

آب و هوای استانبول در بهار معتدل و دلپذیر است. دما به طور متوسط بین 15 تا 25 درجه سانتی‌گراد متغیر بوده و بارندگی‌های پراکنده وجود دارد. البته گاهی وزش بادهای شمالی موجب کاهش موقتی دما می‌شود.

مناسب‌ترین زمان برای دیدن گل‌های فصل بهار در استانبول کی است؟

اواسط فروردین تا اواخر اردیبهشت‌ماه، زمانی است که انواع گل‌ها از جمله شقایق، لاله، زنبق و انواع درختان میوه در سراسر استانبول و به ویژه در پارک گل‌ها و تپه‌های چمن به شکوفه می‌نشینند و دیدن آنها بسیار لذت‌بخش خواهد بود.

114 بازدید
نویسنده: تفرج گشت
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
رزرو سریع و آسان با تماس
09018032743 - 02142109